China zhvillimi makineri e ushqimit

Ushqim Makineri Rrjeti Kina ka rekomanduar kujdes pikat kryesore të industrisë së makinerive ushqimore sot për të lehtësuar Brendshëm Industrisë për të kuptuar zhvillimin e industrisë dhe pikat e nxehta sociale, dhe për të shqyrtuar disa mundësi të biznesit.

Ushqim Makineri 10 gusht Industria Hot Spotlight

Një rosë rosto prej 18 juan është një produkt rosë mish prodhohet për të plotësuar modelin e konsumit në masë të tregut. Përveç kësaj, shumica e këtyre produkteve duck mishit janë qershi rosa luginë dhe rosa të vogla të bardha. Cikli i përgjithshëm ushqyerit është e shkurtër, kostoja është i kontrollueshëm, dhe fitimi është fitimprurës. Edukate, therjen dhe pjekje janë në thelb të mekanizuara dhe të automatizuar, dhe lidhjet e prodhimit janë të sigurta dhe të besueshme. Cilësia është e garantuar.

Izraeli ka bërë numri një shtet qumështi-prodhimin në botë me më pak se dy zona tokësore të vendit në Pekin. Ku është sekreti i qumështit të lartë të jepnin? Pas këtij viti International bujqësore Technology Expo në Izrael, një fillimin përdor sensor + dhënave software për të analizuar emocionet lopë. Index, teknologjia inovative e ndihmuar lopë të qumështit për prodhimin e qumështit, kompanitë Kinës qumështit janë analizuar gradualisht përgjigje.

Nuk ka dyshim se "zëvendësimi machine" jo vetëm që mund të përmirësojë efikasitetin e prodhimit, uljen e punës, të zgjidhë problemin e rekrutimit të vështirë, por edhe të siguruar sigurinë e produktit, të promovojë zhvillimin me cilësi të lartë të ndërmarrjeve, dhe të përshpejtojë ritmin e transformimit dhe përmirësimin e prodhimit . Është e vërtetë se edhe nëse disa punë mund të përdorni robots, ata janë zëvendësuar vetëm nga postet e jo njerëzit. Punë të tilla si klasifikim, paketim, palletizing, dhe trajtimin e kanë arritur "zëvendësim makinë", por ata ende kanë nevojë zejtarë të aftë për të kontrolluar ato. Dhe debugging robots, përndryshe efikasiteti i punës robot do të reduktohet në masë të madhe.

Uji fund të lartë zakonisht përdor cilësinë e ujit e burimit të ujit si lëndë e parë. Prandaj, procesi trajtimi i ujit nuk është e komplikuar, dhe vetëm papastërtitë janë filtruar dhe sterilizuar. Aktualisht, trajtimi i ujit mineral në treg zakonisht përdor një filtër rërë kuarci, një filtër aktivizimit të karbonit, një filtër saktësi, një pajisje ultrafiltration, etj, dhe pastaj është sterilizuar nga një sterilizator ozonit. Duke marrë një pajisje ultrafiltration si një shembull, një pajisje e tillë përdor një veprim presion për të shpejt të kaluar një solucion ujor përmes një cipë të filtrimit, në të cilën papastërtitë janë lënë për shkak diametër pore është shumë e madhe për të kaluar.

Sipas personelit përkatës, Cilësi Analyzer mund të zbulojë ngurtësinë, brishtësinë, elasticitet, chewiness, këputje / duke thyer forcën e ushqimeve të ndryshme, etj Sigurisht, këto parametra të ushqimit manar gjithashtu mund të testohet me një Analyzer cilësi. Autori e kupton se për shkak të shumëllojshmëri të ushqimeve të përkëdhelur në treg, të tilla si ushqim i përkëdhelur të thatë, ushqim të konservuar, sanduiçe, pastrues të dhëmbëve, etj, shumë analizues cilësi e kanë një shumëllojshmëri të hetimet për të zgjedhur nga, dhe mënyra zbulimin është fleksibël , vetëm për të përmbushur kafshët e ndryshme. Kërkesat testimin e ushqimit.

Trajtimi Kinës burim i biogazit zakonisht ka dy mënyra për prodhimin e plehrave dhe biogazit. Në mënyrë që të bëjë shfrytëzimin e burimeve të mbetjeve kuzhinës, është e nevojshme që të riciklojnë mbeturinat përkatës parë. Yangzhou përpiqet për të liruar fuçi të vogla për familjet për t'i nxitur ata që të riciklojnë mbeturinat e kuzhinës. Këto mbeturina kuzhine ricikluara do të burime përmes procesit të "paratrajtimi + zgjidhje lagur + mesme temperaturë anaerobe fermentimi".


Ora Post: Aug-10-2015
WhatsApp Online Chat !