Manual Open gome Hot Press Machine - China Qingdao Steady Makineri

Manual Open gome Hot Press Machine

Përshkrim i shkurtër:

Application:  Rubber Vulcanizer machine is used for vulcanizing all kinds of rubber products. In our practical application, we usually add mold to produce all kinds of rubber and plastic products, like shoes tread, small tyre, packing ring, rubber oil seal and so on, and also some non-mould products like conveyor belt.Structure:The rubber vulcanizer machine is mainly consists of oil hydraulic control system,  piston, hot plate and electric relay or PLC control system.Features:1. The rubb...


 • FOB Çmimi: US $ 6000-100000 / Copë
 • Min.urdhër Sasia: One Set
 • Furnizimi Aftësia: 50 Set në muaj
 • Port: Qingdao
 • Termat pagesës: L / C, T / T, Western Union
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Aplikacion: 
  makinë gome vulcanizer është përdorur për vulcanizing të gjitha llojet e prodhimeve të gomës. Në aplikimin tonë praktik, ne zakonisht shtoni myk për të prodhuar të gjitha llojet e gomës dhe prodhimeve plastike, si këpucë ecurit, gomë e vogël, paketim unazë, vulë të naftës gome dhe kështu me radhë, dhe gjithashtu disa produkte jo-myk, si rrip transportieri.struktura:The rubber vulcanizer machine is mainly consists of oil hydraulic control system,  piston, hot plate and electric relay or PLC control system.Features:1. The rubber vulcanizer machine adopts electrical heating, steam heating or heat conducting oil heating according to customer requirements.2. Heating Plate Material: used good quality steel-Q235-A.3. The manual open rubber hot press machine adopts electric relay manual control system, when get to the pre-set vulcanizing(curing) time, the machine will alarm, then worker go to manually open the machine by operate the handle.Option: PLC automatic control, which  can realize the clamping, exhaust, temperature control, curing time, alarm, mold unloading function. Touch screen can display the plate temperature of each heating zone and timing.

  4. cilindër hidraulike bërë nga ZG270-500 materialit, kumarxhi miraton aliazh vështirë gize cilësi të dendura, pas hedhjes, përfunduar rëndë; mbyllja cilindër hidraulike adopton tipit YX unazë vulosës.

  5. Sistemi hidraulik: stacioni hidraulike duke përdorur markave të njohura, mund të realizojë automatike myk hapur dhe të mbyllur, shter dhe myk shkarkimin.

  Parametrat teknike:

  Më poshtë janë modele më të zakonshme të përdorura, ne gjithashtu rregulloje makina si për konsumatorët kërkesë të veçantë.

  type Column

  lloj XLB-DQ400 * 400 * 2 XLB-DQ600 * 600 * 2 XLB-DQ750 * 850 * 2 XLB-DQ1000 * 1000 * 2 XLB-DQ1500 * 1500 * 2 XLB-DQ300 * 300 * 2
  presioni Total (MN) 0.50 1.00 1.60 4.00 8.00 0.25
  Madhësia pjatë (mm)

  400 * 400

  600 * 600

  750 * 850

  1000 * 1000

  1500 * 150

  300 * 300

  pastrimin pjatë (mm) 125 125 125 125 125 125
  shtresa e punës 2 2 2 (4) 2 (4) 2 (4) 2
  Piston stroke (mm) 250 250 250 (500) 250 (500) 250 (500) 250
  presioni pjatë (Mpa) 3.1 2.8 2.5 4.0 3.6 2.1
  fuqia motor (kW) 2.2 3 3 5.5 5.5 2.2
  Pesha (kg) 1300 3500 6500 11000 22000 1050

  lloj Frame

  lloj XLB-D780 * 600 XLB-D800 * 1000 XLB-D900 * 1100 XLB-D1000 * 1200 XLB-D1350 * 1500
  presioni përgjithshme (T) 160 250 300 500 1000
  Madhësia pjatë (mm) 780 * 600 800 * 1000 900 * 1100 1000 * 1200 1350 * 1500
  pastrimin pjatë (mm) 200 140 150 150 150
  numri i Layer 2 4 4 4 6
  fuqia motor (kW) 5.5 7.5 7.5 11 22

 • I mëparshëm:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !