Shtresat dyfishtë avullit të ujit Bath përgënjeshtroj sterilizator - China Qingdao Steady Makineri

Shtresat dyfishtë avullit të ujit Bath përgjigje sterilizator

Përshkrim i shkurtër:

The Double Layers Steam Water Bath Retort Sterilizer is used to sterilize food products. There are  water bath type, water spray type, and water steam type for choice according to food package type. Normally the machine adopts double tank hot water recycling to sterilize. It preheat the hot tank water to the sterilizing temperature, shorten the sterilize time. The food processing retort autoclave temperature is set high in start, protect the products quality. After sterilizing, the hot w...


 • FOB Çmimi: US $ 10.000-25.000
 • Min. Rendit Sasia: One Set
 • Furnizimi Aftësia: 20 vendos në muaj
 • Port: Qingdao
 • Termat pagesës: T / T, L / C, Western Union
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Shtresat dyfishtë avullit të ujit Bath përgënjeshtroj sterilizator është përdorur për të bëj shterp produktet ushqimore. Ka ujë të tipit vaske, lloj spray me ujë, dhe ujë të tipit me avull për zgjedhjen sipas llojit pako ushqimore. Normalisht makinë miraton dyfishtë riciklimin tank ujë të ngrohtë për të bëj shterp. Ajo ngroh ujë të nxehtë tank në temperaturën sterilizues, shkurtojnë kohën bëj shterp. Përpunimin e ushqimit Temperatura përgënjeshtroj autoclave është vendosur të lartë në fillim, për të mbrojtur cilësinë e produkteve.
  Pas sterilizues, Recycle ujë të ngrohtë në tank deri, të mesme duke punuar mund të riciklojnë përdorim, duke kursyer avull, energji, dhe sterilizues kohë. Kështu që ajo të shpëtojë njerëzore dhe materiale burimeve te shtresa të dyfishtë banjë me ujë me avull përgjigje sterilizator temperature is even, water flow is even, there’s no dead space in the tank.The water spraying autoclave machine adopts most advance computer control system in the world.The full progress is fully computer controlled by PLC, one time finish, no need man operation.The PLC can store more than 100 pcs sterilizing programme. The sterilizing is standardization.

  Miraton temperaturës valvula diafragma, automatike të rregulluar temperaturën në tank.

  Miratimi efikasitet të lartë ngrohjes exchanger, vetëm disa minuta mund të merrni në temperaturën e sterilizimit.

  Të gjithë valvula të hapur dhe të mbyllur është e kontrolluar nga kompjuteri.

  The  double layers steam water bath retort sterilizator  adopts big touch screen, dynamic display the sterilizing flow.

  Çdo makinë mund të përputhen FO valume sistemin e kontrollit.

  Simulimi sistemit të kontrollit të temperaturës, mund të vendosni ngrohje multi fazë.

  Me dy shtresa banjë me avull uji përgënjeshtroj sterilizator dispersion termike është edhe, kontrolli i cilësisë është e lehtë.

  Dyfishtë shtresa banjë me ujë përgënjeshtroj sterilizator mirë për produktet e butë paketë, sidomos për paketën e madhe, shpejtësia PENETRATE ngrohjes është i shpejtë, efekti sterilizimi nëse mirë.

  Përpunimin e ushqimit çeliku ujit spërkatje inox machine sterilizimi  mund të shtypura dhe koha dyqan, temperatura, harta kurbë presion.

  varg aplikimi

  anije metalike: rasti Tin, alumini mund, dhe xhami mund

  Paketa Soft: Aluminum qese me letër varaku, temperaturë të lartë përgënjeshtroj qese, qese vakum, qese transparente

  Kontenjeri plastike: shishe PP, shishe HDPE

  dy-parallet-ene sterilizator-parametrat tre-pot-përgjigje-makinë-parametrat


 • I mëparshëm:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !