Дрво Дрво Антикорозионни Третман резервоар - Кина Кингдао Стабилен машини

Дрво Дрво Антикорозионни Третман резервоар

Краток опис:

Product Application Wood is a kinds of biological organisms, it has good characteristics, is a more like the green natural products, but the wood is very easy to suffer from termites and other damage and lose commercial value. However, the special anti-corrosion preservation treatment of wood can make up for this defect, and prolong the service of the wood.  In a closed environment, certain concentration of corrosion resistance, fire resistance, dyeing liquid after vacuum, high pressure, ...


 • ФОБ Цена: US $ 12.000-40.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 10 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Примена на производот

  Вуд е видови на биолошки организми, има добри карактеристики, што е повеќе како зелен природни производи, но дрво е многу лесно да страдаат од термити и други оштетувања и ќе ја изгуби комерцијална вредност. Сепак, специјални анти-корозија третман зачувување на дрво може да се направи за овој дефект, и да го продолжат службата на дрво. 

  Во затворена средина, одредена концентрација на отпорност на корозија, отпорност на пожар, боење течност по вакуум, висок притисок, фреквенција, фреквенција притисок во дрво во внатрешноста на клетката, со што на ефектот на анти-корозија, мувла, молец, анти- термит и пламен retardant, боење и др 

  Дрво резервоарот антикорозионни третман е дрво конзерванс третман, е на повеќето критични процес во круг, на компанијата според обработка на домашниот дрво и употреба. Производство е различна спецификација на дрво конзерванс резервоарот, сите круг, три-димензионални исполнат клиент побарувачка за различни анти-корозија. 

  Високиот квалитет импрегнација на дрво зачувување тен к  има компактен и разумни структура дизајн, едноставна операција, напредни функции, силна флексибилност, капацитет за обработка на дрво, опрема селекција, помошни работно време е застрелан, висока ефикасност, хемиски рециклирање, ниски трошоци на производство, а не загадуваат животната средина. 

  СПЕЦИФИКАЦИЈА
  Волумен (m³)
  Еднократни лекување на јачината на звукот (m³)
  Притисок (kg / ㎡)
  вакуум степен
  DN1000 * 8000MM
  6.8
  3.6
  16
  0.098MPA
  DN1200 * 8000MM
  9.6
  5.6
  16
  0.098MPA
  DN1400 * 8000MM
  13,1
  7.2
  16
  0.098MPA
  DN1500 * 8000MM
  15,6
  8.6
  16
  0.098MPA
  DN1600 * 8000MM
  17
  10,2
  16
  0.098MPA
  DN1800 * 8000MM
  21,6
  15
  16
  0.098MPA
  DN2000 * 8000MM
  27
  17
  16
  0.098MPA
  DN2400 * 8000MM
  40
  25
  16
  0.098MPA

  дрво-антикорозионни-резервоарот дрво-антикорозионни-tank2 дрво-готвење-резервоарот дрво-готвење-tank1 дрво-импрегнација-резервоарот дрво-импрегнација-tank1 дрво-модификација-tank2


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !