Три Пот Паралелно Тип на обработка на храна возврати Машинско - Кина Кингдао Стабилен машини

Три Пот Паралелно Тип возврати машина за обработка на храна

Краток опис:

Карактеристики на три тенџере паралелно тип на храна возврати машина: висока температура на почетокот, бидејќи стерилизација вода е загреана. Значи време на стерилизација е кратко, квалитетот на производите е добро заштитена. Две лименки биле стерилизирани во исто време, заштеда на пареа и скратување на времето за стерилизација. Тоа е особено добар во за флексибилни пакет, голем пакет, пенетрација топлина е брз, стерилизација ефект е добро. заштеда на енергија стерилизира вода за рециклирање, заштеда на пареа. Топлина ди ...


 • ФОБ Цена: US $ 10.000-45.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 20 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C c
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на три тенџере паралелно тип на храна возврати машина:

  Висока почетна температура, бидејќи стерилизација вода е загреана. Значи време на стерилизација е кратко, квалитетот на производите е добро заштитена.

  Две лименки биле стерилизирани во исто време, заштеда на пареа и скратување на времето за стерилизација.

  Тоа е особено добар во за флексибилни пакет, голем пакет, пенетрација топлина е брз, стерилизација ефект е добро.

  заштеда на енергија стерилизира вода за рециклирање, заштеда на пареа.

  дистрибуција на топлинска енергија е равномерност, квалитетот на производите е лесно да се контролира.

  три-тенџере возврати машински-параметри

  двоен слој-тенџере параметри

  Две parallet-тенџере-стерилизатор-параметри


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !