Гумени суровини машина за сечење - Кина Кингдао Стабилен машини

Гумени суровини машина за сечење

Краток опис:

Опис на производот Употреба Гумени суровини машина за сечење е еден од најчесто користени опрема во суровини, главно processing.It користи за намалување на природна гума, синтетички каучук, и други пластични материјали во мали парчиња, кои ги задоволуваат условот. Исто така, тоа е погоден да се инсталира во близина на гума миксер. Структура карактеристики Оваа гума машина за сечење е едноставна структура, разумен дизајн и лесен за ракување. Се состои главно од сечење нож, рамка, цилиндар, трка на суровини и се фаќа ...


 • ФОБ Цена: US $ 3200-6000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 20 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

   користење

  Гумени суровини машина за сечење е еден од најчесто користени опрема во суровини processing.It главно се користи за намалување на природна гума, синтетички каучук, и други пластични материјали во мали парчиња, кои ги задоволуваат условот. Исто така, тоа е погоден да се инсталира во близина на гума миксер.

  структура карактеристики

  Оваа гума машина за сечење е едноставна структура, разумен дизајн и лесен за ракување. Се состои главно од сечење нож, рамка, цилиндар, трка на сирова гума и хидраулични system.It донесува контрола на истовар вентил за да се спаси енергија.

  доведе МАТ заштита е инсталиран под нож за сечење за заштита на работ на сечење knife.When работа, се стави на сирова гума под нож за сечење и се сече на мали парчиња погодни за гума мешање од страна на печат на хидраулично масло цилиндар.

  Технички параметри

  модел

  XQL-80

  XQL-125

  XQL-160

  XQL-240

  XQL-400D

  XQL-50W

  Широчина (мм)

  660

  760mm

  1500

  860

  860

  660

  Мозочен удар (mm)

  660

  660

  1100

  660

  660

  300

  количина машина

  1

  1

  1

  2

  2

  1

  Масло цилиндар притисок (KN)

  80

  125

  160

  240

  400

  50

  време гумени сечење патување (S)

  14-18

  16-18

  14-18

  16-20

  16-20

  8-10

  Моќност на моторот (kW)

  5.5

  5.5

  7.5

  11

  15.

  4

  Габаритни димензии (L * W * H)

  1800 * 500 * 2150

  1800 * 500

  * 2150

  2840 * 500

  * 3050

  2000 × 700

  x2400

  2000 × 700

  x2400

  1600 * 1000 *

  1300

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !