Производи од гума vulcanizing резервоар - Кина Кингдао Стабилен машини

Производи од гума vulcanizing резервоар

Краток опис:

Производ апликација Гумени производи vulcanizing резервоарот е главно се користи за лекување на производи од гума вулканизација. производи на гума може да се гумени кабел, гумени чевли, гумени црева, гумени ролери, леплива лента, гумени појас, гумени затка вода, гумена топка, гума поставата, стари регенерирам гума, гума рекултивираните десулфуризација и СДР термопластични смоли; анти-корозија, анти-деформација третман импрегнација, храна и традиционалната кинеска медицина да се елиминира (убиство) бактерии, предиво, грива, соц ...


 • ФОБ Цена: US $ 7.000-40.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 10 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Примена на производот

  Гумени производи vulcanizing резервоарот е главно се користи за лекување на производи од гума вулканизација. производи на гума може да се гумени кабел, гумени чевли, гумени црева, гумени ролери, леплива лента, гумени појас, гумени затка вода, гумена топка, гума поставата, стари регенерирам гума, гума рекултивираните десулфуризација и СДР термопластични смоли; анти-корозија, анти-деформација третман импрегнација, храна и традиционалната кинеска медицина да се елиминира (убиство) бактерии, предиво, грива, чорапи топлина стереотипи, жртвено агол и коските модификација висок притисок, одмастување, хидролиза на различни пердуви, производи од алуминиум оксидација. Исто така се користи за јаглерод материјали, азбест триење материјали, гипс и производи, како и други материјали во автоклав, готвење, шмркајќи, сушење. Во вториот дел од дизајн концептот на vulcanizing резервоарот за гума цевка. 1, гумени vulcanizer човечката природа! (Каде и генијалност, како одраз на дизајн ориентирани кон луѓето) 2, безбедност! (Во согласност со: GB150-2011 "производство садовите под притисок стандарди", ISO9001: системот за квалитет сертификација 2008 година, сертификација безбедност дизајн HACCP храна, производство) 3, гумени vulcanizer е сигурен! (Избор на светски познатиот бренд делови,) 4, гумени vulcanizer е заштеда на енергија! (Губење на температурата, струја, компримиран воздух, потрошувачката на време од четири разумно, со оптимизација) 5, гумени vulcanizer е прекрасен изглед, роман, компактен и едноставен! Третиот дел од дизајнот на гумени цевки vulcanizing резервоарот, производство основа производи во строга согласност со "правила капацитет" и GB150-98, GB151-98 националните прифаќање производство стандард, гаранција информации и интегритет техничка документација.

  главни карактеристики

  Техничките параметри на гумени цевки vulcanizing резервоарот.
  Опис на проектот
  дијаметар Лекување резервоарот / цевка должина / полн капацитет 1500 mm / 3000mm / 5.3m3
  Дизајн притисок 1.0Mpa
  Максимален работен притисок е 0.8Mpa
  максимална работна температура од 180 ℃ На
  вкупна инсталирана моќност од околу 64KW
  Напојување напон 380V
  Пот тело материјал Q345
  дебелина на ѕидот на резервоарот 12мм тело на
  Том 4200 * 1700 * 2000
  тежина од околу 3 тони
  Дел 6 Лекување резервоарот помошни објекти (кориснички сопственост)
  Содржина модел
  воздух компресор издишување: 0.6m3 / мин
  Дел 7: Карактеристики на вулканизација резервоарот
  ◆ електрични апарати со автоматска контрола ,
  ◆ електронски, механички двојна заштита над-напон.
  ◆ механички синџирот на безбедност.
  ◆ електронски корекција на температура девијација.
  ◆ електронски над-температура автоматска заштита.
  ◆ температура аномалија алармот.
  ◆ електрични контрола контакт притисок
  ◆ автоматски пареа чекан придушувач.
  ◆ температурна разлика помеѓу точки на садот (дистрибуција на топлинска енергија) на ± 0,5 ℃.
  ◆ Интелигентна контрола на температурата, точност контрола на температурата во рамките на ± 0,5 ℃.
  Гумени производи, како што се гума, вулканизација, рекултивираните гума desulfurization, SBR термопластични пластика; бамбус карбонизација одмастување, гума, гума, гума, гума, дрво оган, молец, анти-корозија, анти-деформација импрегнација, храна и комерцијален кинеска медицина исклучување (убиство) бактерии.

  гума-vulcanizing-резервоарот-товари-контејнер


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !