Пин Барел Студената наслови гума екструдер машина - Кина Кингдао Стабилен машини

Пин Барел Студената наслови гума екструдер машина

Краток опис:

PIN-барел COLD ХРАНА гума екструдер 1 Различни истиснување глави се применува на различни екструдиран полу-готови гума products.Available во Хетеро главата, Навојна главата, крст главата, Газа истиснување главата и филтерот главата. 2 Цевката е составен од неколку зони. Во Zong хранење, слотови спирала работат со страната ролни за подобрување на хранење способност. Во зони plastication и истиснување, различни броеви на пиновите се fitted.The барел е на метална структура на двојна и досадно circumferenti ...


 • ФОБ Цена: US $ 15.000-80.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 20 поставува месечно
 • Порт: Кингдао, CNF, CIF, исто така, прифати
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  PIN-барел COLD ХРАНА гума екструдер

  1 Различни истиснување глави се применува на различни екструдиран полу-готови гума products.Available во Хетеро главата, Навојна главата, крст главата, Газа истиснување главата и филтерот главата.

  2 Цевката е составен од неколку зони. Во Zong хранење, слотови спирала работат со страната ролни за подобрување на хранење способност. Во зони plastication и истиснување, различни броеви на пиновите се fitted.The барел е на метална структура на двојна и досадно по обемот.
  3 материјал завртка донесува 38CrMOALA од легиран челик, по калење и калење, обликување, квалитативни, прецизност мелење, површината nitriding спреј bimetal, полирање, итн, со функција на висока прецизност, со голема корозија превентивни, високо отпорна на абење. Живот на завртката услуга е двојно подолго.

  Материјалот е: 38CrMOALA

  Темперамент Степен : HB240 ° ~ 280 °

  Nitriding Цврстина : HV850 ° ~ 1000 °

  Nitriding Длабочина : 0,45 ~ 0.7mm

  Nitriding кршливост : ≤Grade Ⅱ

  Површина грубост : Ra0.4

  Завртки правост : 0.015mm

  Хард хром позлата по nitriding : ≥900HV

  Хром Дебелина : 0,05 ~ 0.10mm

  Две фази Легури : HRC56 ° ~ 65 ° ( никел легура )

  Легура Длабочина : 1.5 ~ 2.0mm

  4 брзини во редуктор се направени од легура на челик, забите се многу тешки.

  Менувач со шупливи излез вратило за завртка ладење иако Ротари заеднички.
  5 греење и ладење: Умре Бојлер (мувла температура управувач).
  6 константна брзина или променлива брзина на возење, како на специфични барања.

  Мотор: фреквенција контрола на брзината на моторот или DC мотор.
  7 Предностите на машината вклучуваат подобар резултат plastication, поголема способност истиснување, пониска температура на заминување гума и непречено работење, лесно ракување и одржување.
  8 Тоа е широко користен во екструдирање гумени црева, гумени цевки, гумени лист, внатрешен лагер, печати, жица кабел, обвивка, гума шарата, од страна на гума ѕид, исто така, се користи за снабдување гума за мали календар.

  Технички параметри на главните модели:

  model

  точка

  XJD-90 XJD-120 XJD-150 XJD-200 XJD-250
  завртки Кол mm 90 120 150 200 250
  L / D пол 12-14 12-14 16 12-18 12-18
  Max.Screw брзина r / min 60 55 45 33 26
  бункер mm 130 * 100 164 * 130 220 * 130 260 * 180 310 * 220
  На редот бр Количина на игла 8 10 10 12 12
  Пин КОЛИЧИНА на секој ред 6 6 8 10 12
  Напојување 380V / 50HZ 380V / 50HZ 380V / 50HZ 380V / 50HZ 380V / 50HZ
  моќност KW 75 90 220 220-355 355-480
  Зона на циркулација на вода 4 4 4 4 4
  Total power of hot water

  циркулација греење

  KW 32 32 44 48 48
  капацитет Kg / h 250-360 600-900 1000-1500 1600-2600 ~ 3000
  димензии L mm 2570 3010 4000 7250 7980
  W mm 1335 1320 1810 2100 2400
  H mm 1500 1855 1620 2035 2090
  за тежина t ~ 4.5 ~ 6 ~ 7.25 ~ 12 ~ 17

  Ако имате посебни барања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате. Ние, исто така, изберете машина, како на вашите посебни потреби.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !