Овошје и зеленчук за перење машина за обработка на слика - Кина Кингдао Стабилен машини

Овошје и зеленчук за перење машина за обработка на слика

Краток опис:

Овошје и зеленчук за перење машина за обработка на слика се апсорбира во преработка на зеленчук напреден концепт светот широк, во комбинација со повеќето Кина домашниот градови зеленчук и / или производство преработка на овошје. Ние развивме цела линија на опрема за преработка на зеленчук овошје. технологија на уредите е зрела. Зеленчукот се чистат, зедов, се сече зеленчук, да се дезинфицираат, исцедена и по ригорозни тестирање, тие одат во жител на пазарот во мали пакувања, и да одат во кантината на пазарот во голема стр ...


 • ФОБ Цена: US $ 10.000-30.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 20 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Овошје и зеленчук за перење машина за обработка на слика се апсорбира во преработка на зеленчук напреден концепт светот широк, во комбинација со повеќето Кина домашниот градови зеленчук и / или производство преработка на овошје. Ние развивме цела линија на опрема за преработка на зеленчук овошје.

  технологија на уредите е зрела.

  Зеленчукот се чистат, зедов, се сече зеленчук, да се дезинфицираат, исцедена и по ригорозни тестирање, тие одат во жител на пазарот во мали пакувања, и да одат во кантината на пазарот во големи пакети.

  По обработката, зеленчук и овошје се со функција на чистење, средства за хигиена, удобен и безбеден итн

  линија на производство може да се користи за обработка: зелка, зеленчук, карфиол, марула, морков, печурки, пиперки, компири, модар патлиџан, боранија, грашок и друг зеленчук.

  Машината е направена од високо квалитетни нерѓосувачки челик SUS304, во согласност со националните стандарди за прехранбената индустрија, производство на линија донесува меур тркалаат / чистење / вода спреј технологија за cleam на зеленчук и овошје во најголем обем.

  Машини во линија, висина е прилагодлив со прилагодување на тркалца / кат тркало, кислород пумпа гас, така што водата полна со меурчиња изгледа варат. За вибрирање на меурчиња се произведуваат

  ултразвук, па зеленчук и овошје може да се добие преку расчистување со се повредат.

  Дезинфекција линија: дезинфекција може да се дизајнира и да се во согласност со барањата на клиентите детали. Преку прскање и вода бања, направи зеленчук и овошје исполнуваат стандардите за извоз.

  Прскалки / спреј линија: втор чисти по дезинфекција, заштедите вода за прскање вода.

  Сушење линија; Производите се добие брз сушење, за да се спречи загадувањето на вториот по дезинфекција.

  Во согласност со барањата на корисниците да додадете озон стерилизација, висок притисок спреј и четка да се движат нечистотија / разно.

  Кога се користи како чистење на бигор, може да се користи на повеќе сет машини лекување на различни видови на зеленчук и овошје.

  зеленчук овошје обработка на линија

   

  грозје за обработка на линија -лиснат зеленчук за обработка на линија корен-зеленчук-обработка-линија


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !