Храна Автоматско пржење машина - Кина Кингдао Стабилен машини

Храна Автоматско пржење машина

Краток опис:

Food Automatic Frying Machine,the main body adopts SUS304 stainless steel. The machine adopts revolution and rotation simultaneous stirring to ensure the quality uniformity of the food frying. The system adopts frequency speed control to prevent food from adhesion. The frying machine adopts automatic discharge system, reducing labor intensity, and ensures the food been fried same long time, so the food fry quality is very good.  


 • ФОБ Цена: US $ 2.000-10.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 20 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Храна Автоматско пржење машина, главното тело донесува SUS304 нерѓосувачки челик. Машината усвојува револуција и ротација истовремено мешање за да се обезбеди униформност на квалитетот на пржење на храната. Системот прифаќа фреквенција контрола на брзината за да се спречи храна од лепење. На пржење машина донесува автоматски систем за празнење, намалување на трудот интензитет, и овозможува на храната се пржи исто долго време, па и храната СРЈ

  квалитетот е многу добар.

  храна пржење-тава-машина

  целосна автоматска-пржење-производство-линија

   

  ниска температура-СРЈ-свежи-машина


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !