Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Кои се вашите цени?

Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија да не контактирате за повеќе информации.

Дали имате минимум цел количество?

Да, но за нашата машина производи. Само еден сет е во ред. Колку повеќе толку подобро.

Може да ви ОЕМ или ODM?

Да, имаме силен развој тим. Производите може да се направи во согласност со вашето барање.

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

Може да се направи на плаќање на банкарска сметка бу ТТ (Телеграф трансфер), Western Union или PayPal:
30% депозит во однапред, 70% биланс пред породувањето.

И ние исто така, прифати L / C плаќање.

Што е гаранција на производот?

Ние гаранција на нашите материјали и изработка. Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија да се обрати и да ги реши сите прашања на клиентите за задоволство на сите. За нашата машина производи, нормално време на гаранцијата е 13 месеци од денот на испорака. И доживотно техничка поддршка.

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Да, ние секогаш ги користиме високо квалитетни извоз пакување. На добрата кои се купени за да добие целиот товар контејнер, ние ќе се вчита машини директно во сад, добро заштитени и фиксни во сад.

Ако машини купени не се дојде до полн товар контејнер, ние ќе разгледаме користат специјални извоз пакет-дезинсекција бесплатно дрвена кутија ќе палета база.

Како за такси превозот?

Превозот цена зависи од начинот на кој ќе изберат да добие стока. За мали производи изразат е нормално најмногу најбрзиот, но, исто така, најскапиот начин. Од страна на бродскиот транспорт е најдобро решение за големи количини. Токму товарни стапки ние само може да ви даде, ако ние ги знаат сите детали на количина, тежина и начин.

За нашата машина производи, само да ни кажете што превозот начинот на кој сакате, ако поморски, да ни кажете што сакате ФОБ, CNF, или CIF, тогаш можеме да ви цитирам за тоа.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Online Chat !