Електрични или пареа топлина топол воздух Храна за сушење машина - Кина Кингдао Стабилен машини

Електрични или пареа топлина топол воздух храна сушење

Краток опис:

Електрични или пареа топлина топол воздух храна сушење машина е особено погоден за работа на сушење на месо прехранбени производи по висока температура стерилизација, растителни производи, мали пластични пакет производи или вакуум пакет производи. Храната е ставен на лента од нерѓосувачки челик екран (кој е направен од 12-60 решетката од нерѓосувачки челик нето), појас на екранот се движи напред и назад во полето за сушење. Главниот метод на греењето е греење, пареа греење и греење на топол воздух. На топол воздух може да се ...


 • ФОБ Цена: US $ 25.000-60.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 20 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Електрични или пареа топлина топол воздух храна сушење машина е особено погоден за работа на сушење на месо прехранбени производи по висока температура стерилизација, растителни производи, мали пластични пакет производи или вакуум пакет производи.

  Храната е ставен на лента од нерѓосувачки челик екран (кој е направен од 12-60 решетката од нерѓосувачки челик нето), појас на екранот се движи напред и назад во полето за сушење. Главниот метод на греењето е греење, пареа греење и греење на топол воздух. На топол воздух може да оди преку празнините на храна, на пареа се исцеди надвор од издувните гасови на влага дупки. кутија на сушење е се состои од неколку делови, ако сакате да се зачува простор, на греење делови може да се направи како што е мулти тип слој. опсег на должина е 6-40m, ефективна ширина е 0.6-3m.

  храна сушење-производство-линија

  храна-пакет-перење-сушење-машина

  ладно ветер дува сушење-машинаЈајце-производи-производство-линија


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !