Двоен Слоевите пареа вода Бања возврати Стерилизатори - Кина Кингдао Стабилен машини

Двоен Слоевите пареа вода Бања возврати Стерилизатори

Краток опис:

The Double Layers Steam Water Bath Retort Sterilizer is used to sterilize food products. There are  water bath type, water spray type, and water steam type for choice according to food package type. Normally the machine adopts double tank hot water recycling to sterilize. It preheat the hot tank water to the sterilizing temperature, shorten the sterilize time. The food processing retort autoclave temperature is set high in start, protect the products quality. After sterilizing, the hot w...


 • ФОБ Цена: US $ 10.000-25.000
 • Мин. Количина за нарачка: Еден Сет
 • Набавка Способност: 20 поставува месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Двоен Слоевите пареа вода Бања возврати Стерилизатори се користи за стерилизација на прехранбени производи. Постојат вода бања тип, тип на вода спреј, и вода на пареа за избор според пакет тип на храна. Нормално машина прифаќа двојно резервоар за топла вода за рециклирање да се стерилизираат. Тоа загревање на топла вода резервоарот за стерилизирање на температура, го скрати времето за стерилизираат. температура возврати автоклав преработка на храна е поставена високо во почетокот, заштита на квалитетот на производите.
  По стерилизирање, водата се рециклира топла на го резервоарот, работните медиум може да се рециклира употреба, заштеда на пареа, енергија и стерилизирање на време. Така што исто така се спаси работна сила и материјални ресурси.Вториот двојно слоеви пареа вода бања возврати стерилизатор temperature is even, water flow is even, there’s no dead space in the tank.The water spraying autoclave machine adopts most advance computer control system in the world.The full progress is fully computer controlled by PLC, one time finish, no need man operation.The PLC can store more than 100 pcs sterilizing programme. The sterilizing is standardization.

  Донесува температура дијафрагмата вентил, автоматско прилагодување на температурата во резервоарот.

  Усвојување на висока ефикасност разменувач на топлина, само неколку минути може да се дојде до температура стерилизација.

  Сите вентил отворање и затворање се контролирани од компјутер.

  The  double layers steam water bath retort стерилизатор  adopts big touch screen, dynamic display the sterilizing flow.

  Секоја машина може да одговара FO valume систем за контрола.

  Симулација систем за контрола на температурата, може да се постави мулти греење фаза.

  На двојното слоеви пареа вода бања возврати стерилизатор топлинска дисперзија е дури, контрола на квалитетот е лесно.

  Двојно слоеви вода бања возврати стерилизатор добро за мека пакет производи, особено за голем пакет, брзина топлина навлезат е брз, стерилизација ефект ако добро.

  Од нерѓосувачки челик, преработка на храна вода прскање на стерилизација машина  може да печати и чување на време, температура, притисок крива карта.

  опсег на примена

  Метал сад: случај калај, алуминиум може, и стакло може да

  Мека пакет: Алуминиумска фолија торба, висока температура возврати торбичка, вакуум торба, транспарентен торба

  Пластичен контејнер: ПП шише, HDPE шише

  Две parallet-тенџере-стерилизатор-параметри три-тенџере возврати машински-параметри


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !